Informacja o realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0

Autor: J. Szczurek dnia 14 stycznia 2022 Brak komentarzy

W 2021 r. Biblioteka Publiczna w Dukli po raz kolejny ubiegała się o wsparcie finansowe na zakup książek ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest to program wieloletni, uchwalony przez Radę Ministrów i przedłużony na lata 2021-2025. Biblioteka Narodowa realizuje Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych mający na celu zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz rozwój ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

W ramach dotacji celowej nasza Biblioteka otrzymała środki w wysokości 7 500,00 złotych. Kwotę tę wydatkowano głównie na zakup nowości wydawniczych oraz na uzupełnienie brakujących części w seriach. W sumie za pieniądze z dotacji nabyto 348 książek, z czego 163 to literatura piękna, 141 – literatura dla dzieci i młodzieży, a pozostałe 44 to literatura popularnonaukowa. Ze środków własnych zakupiono 483 książki (279 – literatura piękna, 159 – literatura dla dzieci i młodzieży, 45 – literatura popularnonaukowa). Biblioteka pozyskała również 125 woluminów w ramach darów od naszych Czytelników oraz różnych instytucji. W sumie nasz księgozbiór zwiększył się o 956 woluminów.