Biblioteka ponownie otwarta dla Czytelników

Autor: J. Szczurek dnia 3 maja 2020 Brak komentarzy

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r., w porozumieniu z organem prowadzącym oraz po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie od dnia 5 maja (wtorek) Biblioteka Publiczna w Dukli będzie ponownie dostępna dla czytelników. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Czytelników oraz Pracowników Biblioteki, mając na uwadze obecną sytuację w Polsce, wprowadzamy jednak dodatkowe środki ostrożności oraz reorganizujemy sposób pracy Biblioteki:

• skróceniu ulegają godziny otwarcia. Biblioteka będzie dostępna dla Czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30 oraz w soboty od 8.00 do 12.30.
  • Czytelnicy powinni założyć maseczkę i rękawiczki oraz zdezynfekować ręce przed podejściem do stanowiska obsługi.
  • Zorganizowane są dwa stanowiska obsługi: jedno do zwrotu książek oraz drugie do wypożyczeń. Przy każdym z nich jednorazowo może znajdować się tylko jedna osoba.
  • Osoby oczekujące na swoją kolej prosimy o zachowanie wzajemnych, bezpiecznych odstępów. Minimum 1,5 m.
  • W związku z wytycznymi Biblioteki Narodowej Czytelnicy nie będą mieć wolnego dostępu do półek. Zatem, aby usprawnić obsługę, sugerujemy wcześniejsze rezerwowanie książek za pośrednictwem naszego systemu on-line lub telefonicznie.
  • Książki po zwrocie do Biblioteki podlegać będą 7-dniowej kwarantannie. Do jej zakończenia nie będą one udostępnianie.
  • Czytelnia oraz czytelnia internetowa pozostają nieczynne.

Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość. Mamy nadzieję, że nasza praca dla Państwa pozwoli nam przywrócić choćby cząstkę normalności w tych trudnych czasach.

Zapraszamy!