Główna » Aktualności

To się nie mieści w głowie, czyli na wesoło z autorką książek dla dzieci

Autor: J. Szczurek dnia 25 maja 2019 Brak komentarzy

23 maja br. Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci na spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską. W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 uczniów ze Szkół Podstawowych w Dukli i Głojscach. Autorka przyjechała do nas z Bielska-Białej i zaprezentowała swój bogaty dorobek literacki. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisarka jest laureatką wielu konkursów, np. Konkursu im. Astrid Lindgren, czy „Przecinek i Kropka”.

Tematem przewodnim spotkania było: To się nie mieści w głowie, czyli na wesoło z autorką książek dla dzieci. Sądząc po żywiołowej reakcji naszej publiczności cel został osiągnięty, a rola humoru w książkach pani Renaty Piątkowskiej została z pewnością doceniona. Przyjaciółka autorki, Pani Malwina Kożurno, zawodowa lektorka literatury dziecięcej przeczytała kilka opowiadań, wprawiając dzieciaki swoją interpretacją w ogólną wesołość.

Na koniec autorka pokazała drogę książki od pomysłu autora, poprzez pracę wydawnicze, ilustracje, korekta, aż po sprzedaż i udostępnianie w bibliotece. Zabawa bardzo się dzieciom spodobała i wszyscy chcieli w niej uczestniczyć.

Za udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy uczniom i ich nauczycielom. Mamy nadzieję, że książki Pani Renaty, będące w posiadaniu biblioteki będą nadal chętnie wypożyczane i czytane. Na pamiątkę naszego spotkania każdą z nich autorka opatrzyła swoim autografem.

Share
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 Biblioteka Publiczna w Dukli, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress