Główna » Aktualności

Spotkanie autorskie z Panią Joanna Papuzińską

Autor: admin dnia 19 czerwca 2013 Brak komentarzy

14 czerwca 2013 r. gościła w naszej Bibliotece Pani Joanna Papuzińska, znana i ceniona pisarka dla dzieci. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki akcji „Z książką na walizkach”, która ma na celu dotarcie z książką do czytelników w najodleglejszych zakątkach naszego kraju. Akcja ta jest wspierana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie oraz Wydawnictwo Literatura z Łodzi. Pani Papuzińskiej towarzyszyła właścicielka wydawnictwa, Pani Wiesława Jędrzejczyk, która zaprezentowała pięknie wydany dorobek pisarski naszego gościa. W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej w Dukli ze swoimi nauczycielkami P. Krystyną Jaracz i P. Bogumiłą Ganczarską.

Spotkanie autorskie

W czasie spotkania Pani Papuzińska opowiadała o napisanych przez siebie książkach – zarówno tych najstarszych, jak i o tych „najświeższych”.

Potem przyszedł czas na pytania. Dzieci chętnie zadawały je naszemu Gościowi. Najmłodszych czytelników interesowało m.in. kiedy Pani Papuzińska napisała swoją pierwszą książkę, ile tych książek już powstało, skąd biorą się pomysły, o czym lubi pisać, jak długo powstaje książka i czy sama autorka tworzy ilustracje. Autorka bardzo chętnie zaspokajała dziecięcą ciekawość. Następnie Pani Jędrzejczyk przeczytała kilka utworów ze zbiorku pt. „Tuwimowo”, co było wstępem do wspólnej „zabawy słowem”. Trzeba bowiem wspomnieć, że hasłem tegorocznej akcji „Z książką na walizkach” jest „łapanie za słówka”.

Dzieci były bardzo aktywne i chętnie uczestniczyły w zabawie. Spotkanie z Panią Joanna Papuzińską było dla dzieci dużym przeżyciem. W końcu nie często można spotkać człowieka znanego sobie tylko jako „ktoś kto pisze te książki”. Teraz na pewno Pani Papuzińska przestanie być dla nich tylko nazwiskiem na okładce książki, a zostanie sympatyczną osobą, z którą mogli porozmawiać, dotknąć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po spotkaniu była możliwość zakupu książek autorki i zdobycia jej autografu, z czego dzieci bardzo chętnie skorzystały. Będzie to na cenna pamiątka, która pozostanie na lata w domowych biblioteczkach.

Dziękując za spotkanie dzieci wręczyły Pani Joannie piękne, własnoręcznie wykonane laurki. To spotkanie na długo nam zapadnie w pamięć, jako pierwsze spotkanie autorskie w naszej bibliotece. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że okaże się ono pierwszym z wielu.

 

Share
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2018 Biblioteka Publiczna w Dukli, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress