„Podaj dalej” – szkolenia dla bibliotek partnerskich

Autor: admin dnia 11 czerwca 2011 Brak komentarzy

W maju bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miejscu Piastowym odbył się cykl czterech szkoleń zorganizowanych w ramach uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek. Tematami kolejnych spotkań były:

1. Różnice i podobieństwa – czyli zbudujmy potencjał naszej grupy bibliotecznej
  2. Biblioteka = środowisko lokalne
  3. Promocja działalności biblioteki. Źródła pozyskiwania środków na działalność biblioteki
  4. Biblioteka w sieci – czyli nowoczesne kanały komunikacji i promocji

W szkoleniach tych wzięli udział pracownicy bibliotek z Chorkówki, Dukli i Jedlicza, to jest bibliotek partnerskich biblioteki w Miejscu Piastowym.

Celem szkoleń było, poza wzajemną wymianą doświadczeń, poszukiwanie sposobów usprawnienia działalności biblioteki w środowisku lokalnym.

Szkolenia zostały wsparte finansowo mikrograntem „Podaj dalej” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach wspomnianego Programu Rozwoju Bibliotek.