Główna » Aktualności

Informacja o realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0

Autor: J. Szczurek dnia 14 stycznia 2022 Brak komentarzy

W 2021 r. Biblioteka Publiczna w Dukli po raz kolejny ubiegała się o wsparcie finansowe na zakup książek ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest to program wieloletni, uchwalony przez Radę Ministrów i przedłużony na lata 2021-2025. Biblioteka Narodowa realizuje Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych mający na celu zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz rozwój ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

W ramach dotacji celowej nasza Biblioteka otrzymała środki w wysokości 7 500,00 złotych, za które zakupiono 348 książek. W sumie księgozbiór zwiększył się o 956 woluminów: 483 książki zakupiono ze środków Organizatora, a 125 stanowią dary przekazane przez naszych Czytelników oraz różne instytucje.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2022 Biblioteka Publiczna w Dukli, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress