Główna » Aktualności

Spotkanie autorskie z Panem Kazimierzem Szymeczko

Autor: J. Szczurek dnia 25 czerwca 2015 Brak komentarzy

19. czerwca 2015 r. gościł w naszej Bibliotece Pan Kazimierz Szymeczko, autor wielu książek dla dzieci i młodzieży. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki akcji „Z książką na walizkach”, która ma na celu dotarcie z książką do czytelników w najodleglejszych zakątkach naszego kraju. Akcja ta jest wspierana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie oraz Wydawnictwo Literatura z Łodzi. Hasłem tegorocznej akcji była „Podróż z historią i legendą”. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej w Dukli oraz ze szkół w Jasionce i Równem ze swoimi nauczycielami, w sumie ok. 80 osób.

W czasie spotkania Pan Szymeczko opowiadał o poszukiwaniu inspiracji, o stworzonych przez siebie bohaterach oraz o tym, jak powstaje książka od pomysłu do realizacji.

Po tym wstępie przyszedł czas na pytania, które dzieci chętnie zadawały naszemu Gościowi. Najmłodszych czytelników interesowało m.in. kiedy powstała pierwsza książka Pana Kazimierza, ile ich już się ukazało, skąd biorą się pomysły, o czym autor lubi pisać oraz ile zarabia? Autor bardzo chętnie zaspokajał dziecięcą ciekawość. Spotkanie z pisarzem było dla dzieci ważnym wydarzeniem. Teraz na pewno Pan Szymeczko przestanie być dla nich tylko nazwiskiem na okładce książki, a zostanie sympatyczną osobą, z którą można było porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

IMG_0009 IMG_0024IMG_0014 IMG_0038IMG_0034IMG_0033IMG_0041IMG_0030

Share
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Biblioteka Publiczna w Dukli, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress