Główna » Aktualności

Spotkanie autorskie

Autor: J. Szczurek dnia 15 czerwca 2014 Brak komentarzy

11 czerwca br Biblioteka Publiczna w Dukli wspólnie z biblioteką szkolną Zespołu Szkół nr 2 zorganizowały spotkanie autorskie – w formie warsztatów – z Panią Joanną Jagiełło.

W spotkaniu uczestniczyły 33 osoby, wśród których byli chętni gimnazjaliści i licealiści z naszej szkoły oraz gimnazjaliści z Równego i Miejsca Piastowego.

Na wstępie Pani Jagiełło zaprezentowała swoją twórczość, opowiadając przy tej okazji o sobie, swojej pracy i źródłach inspiracji.

Później spotkanie zmieniło się w „Warsztaty kreatywnego pisania”, polegające na wspólnym ćwiczeniu wyobraźni i umiejętności obserwacji. Każdy z uczestników otrzymał fotografię nieznanego sobie człowieka i miał za zadanie stworzyć jego osobowość: począwszy od nadania imienia, określenia statusu społecznego, wieku, kraju pochodzenia i wykonywanego zajęcia, a skończywszy na stanie emocjonalnym w chwili wykonywania zdjęcia. Rezultaty tego, wcale niełatwego ćwiczenia, były zaskakujące dla samych uczestników, którzy pewnie sami siebie nie podejrzewali o posiadanie tak bujnej wyobraźni. Chyba najwięcej emocji wywołały mroczna postać Marty, z czasów Rewolucji Francuskiej, czy komiczny właściciel restauracji „Świnka”. Pierwsza mrożąca krew w żyłach, druga wywołująca salwy śmiechu!

W dalszej części zajęć nowo stworzeni „bohaterowie” zaczęli ze sobą rozmawiać – w ten sposób młodzi literaci zmierzyli się ze sztuką konstruowania dialogu. Również tutaj pomysłowość uczestników nie znała granic. Wszystko to było wsparte radami doświadczonej Pisarki. Praca i kreatywność uczestników spotkania została skomplementowana przez Panią Jagiełło. Kto wie? Może wśród naszej młodzieży są przyszli mistrzowie powieści?

Joanna Jagiełło jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. A przede wszystkim jest autorką książek dla młodzieży, jej debiutancka powieść „Kawa z kardamonem” była nagradzana w wielu konkursach. A jej kontynuacja „Czekolada z chili” również cieszy się uznaniem czytelników.

Share
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2018 Biblioteka Publiczna w Dukli, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress