Główna » Nowe książki

Zbigniew Korpolewski, „Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu: wspomnienia, anegdoty, niepublikowane monologi”

Autor: J. Szczurek dnia 27 lutego 2012 Brak komentarzy

Książka jest hołdem dla wielkiej artystki uwielbianej przez polską widownię oraz utrzymaną w lekkim tonie refleksją nad sztuką kabaretu i jego miejscem w kulturze. Autor z właściwym sobie poczuciem humoru przedstawia jedną z najwybitniejszych artystek polskiej sceny. Przybliża jej życie zawodowe, drogę do wielkiej kariery, trudne wybory sceniczne, a potem okres, w którym niepodzielnie królowała na polskiej estradzie. Pisze o dotychczas ukrytym za kulisami życiu osobistym Pani Hanki – o jej charakterze, upodobaniach i rozterkach, o relacjach z mężczyznami i jej niekłamanej miłości do kapeluszy.